Workshop Flow, emócie a manipulácia

Nedeľa, 08. okt 2023

Event už skončil.

Ovládaš základné úväzy, ale tvojmu viazaniu s partnerom/partnerkou čosi chýba? Absoloval si práve workshop pre nováčikov a chceš pokračovať? Na tomto workshope ťa naučíme prakticky a pomocou rôznych cvičení techniky ako viac vnímať partnera a vložiť do viazania emócie. Tiež sa naučíš konkrétne triky pre prácu s lanami a manipuláciu s partnerom. Tento workshop si vďaka emočnejšej náplni primárne užije tvoj partner/ka.

Workshop nadväzuje na ktorýkoľvek začiatočnícky workshop, je tiež vhodný pre pokročilejších. Pre absolvovanie tohto workshop je nevyhnutné ovládať single a double-column úväz, prípadne mať aspoň nejakú skúsenosť s viazaním.

V našom priestore sa nemusíš obávať o stratu súkromia, workshop je v príjemnom a privátnom prostredí s veľkým dôrazom na anonymitu.

_MG_9342.jpg

Približný program workshopu:
 • Tipy a triky s lanami - napätie, kontrola, pohyb s lanami, hookovanie
 • Pozície pri viazaní, pohyb riggera
 • Welcoming shibari - možnosti ako začínať viazanie
 • Ako vytvoriť prirozdený flow, stavať session
 • Práca s jedným lanom
 • Cvičenia s emóciami, prenos emócií
 • Intimita a čiastočný undressing (topless), rôzne úrovne intimity, rešpekt k osobnej zóne
 • Formy kontaktu a prístupu
 • Rozväzovanie ako súčasť viazania
 • Manipulácia s partnerom bez verbálnych príkazov

_MG_9253.jpg

Pre koho je workshop určený

Workshop je vhodný pre začiatočníkov, alebo pokročilejších viažucich, ktorým chýba v lanách prirodzený flow a emócie, prípadne sa chcú viac rozvíjať týmto smerom. Pre účasť na workshope je nevyhnutné dobre ovládať single-column a double-column. Ak máš otázky k úrovni workshopu, ozvi sa nám cez chat eventu na facebooku. Nápoveda pre jednotlivé úrovne v shibari: Úrovne v shibari .

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Cieľom workshopu je ťa naučiť správnu prácu s lanami počas viazania, ako získať intenzívny flow pre privátnu shibari session, niekoľko praktických trikov s lanami a partnerom, viazanie s emóciami. Po absolvovaní by sa mal byť schopný viazať istejšie, vystavať si vlastnú predstavu o shibari session, kreatívne pracovať s partnerom.

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené tak, aby bolo možné viazať aj na zemi. K dispozícii sú tiež závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprcha, kuchynka, bezpečnostné vybavenie a lekárnička. Do priestoru nie je voľný prístup verejnosti, ani nieje do neho vidieť z ulice (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

Pozri si ako to vyzerá v priestore na youtube, alebo v reportáži TV Markíza.
Screenshot from 2020-06-06 17-29-04.png

3-4 jutové, alebo konopné laná s dĺžkou približne 8m, hrúbky 5-6mm určené na shibari (laná bude možné zapožičať v obmedzenom množstve na mieste, prípadne ak sú k dispozícii, aj si nové zakúpiť/objednať pred a po workshope). Na zapožičanie sa pýtaj v dostatočnom predstihu vopred, aby sa nestalo že nebudeš mať s čím viazať! Pre všetkých účastníkov býva k dispozícii na zapožičanie max 10ks lán (dohromady) Ak si nie si istí ohľadom lán, alebo sa chceš spýtať na dostupnosť, kontaktuj nás.

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie (v uzavretej nádobe), alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj krátka 30 min prestávka)

Prípadne si prečítajte, čo si vziať na workshop .

Najvhodnejšie je priliehavé oblečenie (legíny, obtiahnuté tričká, atp...), spodné prádlo bez pevných výstuží, čiastočná nahota viazaní nie je problém (odhalená hruď)

20200521_210648.jpg

hand-rope-black-and-white-woman-female-leg-603903-pxhere.com.jpg

 • SSC (safe, sense, consent) - všetko čo robíš vyžaduje súhlas tvojho partnera
 • no-foto, no-video (ak chceš fotiť detail vlastného viazania, je potrebné na toto pred začiatkom workshopu upozorniť)
 • partial-nudity (topless je pre viazanie v poriadku, maj na sebe však aspoň dolný diel spodného prádla)
 • stop-voice-loud (neruš prosím ostatných hlasnými prejavmi)
 • dont-touch (nevstupuj ostatným do viazania, pokiaľ ťa o to nepožiadajú)

Lektori

Roman

Roman

Roman sa prvý krát oboznámil so shibari v roku 2016, a od konca roka 2018 sa tejto vášni venuje veľmi intenzívne. Preferuje tradičný štýl, suspension na bambus, a okrem iného sa venuje tvorbe jutových lán.
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba