Predaj lán

Shibari Dojo Bratislava nie je len miesto na komunitné stretnutia milovníkov shibari a workshopy, ale funguje tiež ako zdroj potrebného vybavenia pre všetkých čo viažu.

Shibari laná sú také laná, ktoré prešli procesom manuálnych úprav tak, aby boli vhodné na viazanie ľudí. Samotný materiál a spôsob tvorby vstupného lana (vytvorenie lana povrazníctvom) sa líši od priemyselných produktov, preto neodporúčame snažiť sa o úpravu takýchto lán. Ak sa chcete viac dozvedieť o shibari lanách a tom ako sa spracúvajú, odpovede nájdete v článku o našich shibari lanách.

Ako sa dostanem k lanu?

Veľmi jednoducho. Stačí nás kontaktovať cez facebook chat na stránke, alebo cez instagramový účet. Následne sa dohodneme na počte a type lán s približným termínom odovzdania. Podľa sezóny a dopytu je čas do odovzdania lán približne 4-8 týždňov . Niekedy môže byť však aj dlhšie.

Prečo tak dlho, nemáte ich skladom?

Žial, väčšinou nie (ale za opýtanie nič nedáš), a je tomu z viacerých dôvodov:

  1. Dopyt je väčší ako rýchlosť tvorby takýchto remeselných lán, ak je niečo skladom, tak len z dôvodu nejakej neprebranej alebo zrušenej objednávky.
  2. Spracúvanie lán zahŕňa také procesy, ktoré sú časovo náročné (laná sa napríklad nechávajú dlho odpočívať, atp...). Proces trvá niekoľko mesiacov , takže ak si objednávaš nejaký typ, veľmi pravdepodobne sú už jednotlivé kusy v procese tvorby.
  3. Naše laná sú plne opracované, je do nich investovaného teda viac času . Väčšinou sa zvyknú laná opracovávať len čiastočne. Inak povedané, tie naše sú okamžite pripravené k viazaniu a lano ako také pri prvom použití škriabe len minimálne.
  4. Produkcia lán nie je naša primárna ani osobná zárobková činnosť, ale voľnočasová aktivita-hobby, teda neprodukujeme ich vo veľkých množstvách . Táto činnosť pomáha budovať komunitu skrz lepšiu dostupnosť prostriedkov na venovanie sa shibari a zároveň možnosť ako získavať nejaké finančné prostredky pre organizovanie dotovaných podujatí v dojo.

20200902_222857.jpg

Kde zaplatím? Viete mi laná poslať?

Tovar sa neplatí pri objednaní, ale až pri prevzatí. Ak si kúpu rozmyslíš, nič sa nedeje, vzhľadom na neustály dopyt sa tieto kúsky len posunú ďalšiemu záujemcovi. Laná vytvorené na mieru sa platia vopred.

Laná ti vieme odovzdať osobne v rámci BA na základe dohody (vtedy platba v hotovosti), môžeš si po nej prísť pred konaním jamu alebo workshopu priamo do dojo, alebo ti ich zašleme cez Packeta na ktorékoľvek miesto v rámci SR a ČR (platba pri prevzatí kartou +5 EUR doprava)

20200920_223822.jpg

Aké máte laná, a ktoré si vôbec vybrať?

V našej ponuke sú jedine prírodné jutové laná, teda nefarbené. Ak nie je dohodnuté inak, všetky majú dĺžku 8m a priemery od 5.8 mm do 6.2 mm. Twist od 40 mm do 65 mm.

Tossa Handcrafted

Cena: 24 EUR/ks

Tieto laná predstavujú veľmi dobrý štandard pre aktívneho riggera, pre suspension shibari a vzhľadom na svoju dobrú stabilitu a súdržnosť sú najlepšou voľbou pre začiatočníkov.

Na rozdiel od ostatných lán, tieto sú vyrábané od začiatku až do konca manuálne. Teda nielen koncové opracovanie u nás je ručné, ale povrazník, ktorý ich vytvára ich nerobí na automatickom stroji, ale ručne starou technikou. Preto je ich dĺžka pevných ~8 m.

Vzhľadom na manuálny proces tvorby, tieto produkty vykazujú na niektorých kusoch mierne odchýlky v hrúbke, farbe, alebo častejšie drobné estetické vady v podobe vyskočeného prameňa z twistu než u iných typoch lán.

IMG_0388.png

Ogawa ~4.5 mm - ~6.0+ mm

Cena: 27 EUR/ks

Toto sú skutočné japonské tradičné laná. Ogawa je známa značka a dodávateľ pre shibari bakushi (majstrov) z celého sveta. Majú voľnejší twist (pri "neohrabanejšej" manipulácii si ich môže začiatočník poškodiť), sú jemnejšie a veľmi dynamické.

Majú vynikajúce vlastnosti čo do manipulácie, to aj estetiky.

20191124_174231.jpg

92790163_156514522354594_5218867847165378560_n (1).jpg
 

Asanawa Premium ~6.0 mm

Cena: 35 EUR/ks

Skutočné japonské laná, opracované pre poskytnutie špecifických vlastností. Proces tvorby si vyžaduje dlhý čas odpočívania, impregnácie olejov a voskov, rozbitie štruktúry opakovaným lámaním. Vďaka tomu na konci tohto procesu drží človek v rukách laná s jemným mierne chlpatým povrchom, ktoré na prvý dotyk pôsobia trochu mastnejšie a vzdušnejšie. Skúsenejší rigger ocení to, že ich kvalita časom a ďalším viazním rastie, pričom si zachováva stále pocit chlpatého povrchu. Oproti iným lanám bývajú často mierne tmavšie.

20200904_201513.jpg

Iné, špecializované laná

Na zakázku je možné po dohovore spracovať laná tak, aby mali špecifické vlastnosti, vrátane čiastočného farbenia. Cena je otázkou dohody.

20200406_231011.jpg

Koľko lán vlastne potrebujem?

Začať sa dá aj s jedným lanom. Odporúčame však zaobstarať si na začiatok aspon 3 laná, tie postačujú na väčšinu základných úväzov. A to ako estetických, tak napríklad aj pre posteľnú bondage. Serióznejšie viazanie so závesmi si vyžaduje 7 až 12 lán, pričom rigger zväčšia laná obmieňa postupne a zároveň nepoužíva stále tie isté laná pre každý záves. Nie je nič výnimočné mať rôzne typy vo svojom sete, optimálne je dodržovať pre každý typ aspoň 3 kusy.

Ak chceš len vyskúšať ako ti bude sedieť viazanie, kľudne si objednaj pár kusov a pošleme ti ich. Optimálne pre zasielanie sú balíčky po 3-4 ks a 10-15 ks.

Základnú objednávku môžeš vyplniť v tomto formulári:

https://forms.gle/9vwZWVbK2jX7UjnX6

Zdieľať článok: