Workshop takate-kote - zamykanie, tri laná, iné štýly

Sobota, 25. sep 2021

Event už skončil.

Viažete klasický hrudný úväz takate-kote, alebo ste absolvovali začiatočnícky workshop a chcete sa posunúť ďalej? Na tomto workshope sa naučíme viazať rôzne verzie takate-kote (hrudných úväzov), a to tak aby ste mohli prejsť na viazanie do suspension shibari (závesy).

download.jpeg

V našom priestore sa nemusíte obávať o stratu súkromia, workshop je v príjemnom a privátnom prostredí s veľkým dôrazom na anonymitu.

Na workshop budú nadväzovať ďalšie témy, ktoré sa budú venovať náročnejším viazaniam so závesmi, workshop je dobrým základom na ich absolvovanie. Workshop je tiež vhodný ako príprava na suspension shibari

Program workshopu:

  • Správneho viazanie TK, zamykanie rúk a viazanie kanuky
  • Pridávame tretie lano
  • prestávka 30 min
  • Viazanie TK v štýle naka ryu a alternatívy
  • Voľné viazanie

Pre koho je workshop určený

Vhodné pre začiatočníkov, alebo mierne pokročilých, ktorí si chcú zopakovať hrudné úväzy, alebo ich zdokonaliť. Pre účasť na workshope je nevyhnutné dobre ovládať single-column a double-column. Ak máte otázky k úrovni workshopu, ozvite sa nám cez chat eventu na facebooku. Nápoveda pre jednotlivé úrovne v shibari: Úrovne v shibari .

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Cieľom workshopu je lepšie pochopiť takate-kote, naučiť sa ho bezpečne viazať, aj jeho ďalšie varianty. Naučíte sa základné a pokročilejšie viazania, ich estetiku a význam pre neskoršie využitie pri závesoch, alebo znehybňovaní. Budete sa vedieť rozvíjať, pracovať s telom a cítiť sa pohodlne a bezpečne.

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené tak, aby bolo možné viazať aj na zemi. K dispozícii sú tiež závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprcha, kuchynka, bezpečnostné vybavenie a lekárnička. Do priestoru nie je voľný prístup verejnosti, ani nieje do neho vidieť z ulice (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

Pozri si ako to vyzerá v priestore na youtube, alebo v reportáži TV Markíza.
Screenshot from 2020-06-06 17-29-04.png

3-4 jutové, alebo konopné laná s dĺžkou približne 8m, hrúbky 5-6mm určené na shibari (laná bude možné zapožičať v obmedzenom množstve na mieste, prípadne ak sú k dispozícii, aj si nové zakúpiť/objednať pred a po workshope). Na zapožičanie sa pýtaj v dostatočnom predstihu vopred, aby sa nestalo že nebudeš mať s čím viazať! Pre všetkých účastníkov býva k dispozícii na zapožičanie max 10ks lán (dohromady) Ak si nie si istí ohľadom lán, alebo sa chceš spýtať na dostupnosť, kontaktuj nás.

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie (v uzavretej nádobe), alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj krátka 30 min prestávka)

Prípadne si prečítajte, čo si vziať na workshop .

Najvhodnejšie je priliehavé oblečenie (legíny, obtiahnuté tričká, atp...), spodné prádlo bez pevných výstuží, čiastočná nahota viazaní nie je problém (odhalená hruď)

20200521_210648.jpg

hand-rope-black-and-white-woman-female-leg-603903-pxhere.com.jpg

  • SSC (safe, sense, consent) - všetko čo robíš vyžaduje súhlas tvojho partnera
  • no-foto, no-video (ak chceš fotiť detail vlastného viazania, je potrebné na toto pred začiatkom workshopu upozorniť)
  • partial-nudity (topless je pre viazanie v poriadku, maj na sebe však aspoň dolný diel spodného prádla)
  • stop-voice-loud (neruš prosím ostatných hlasnými prejavmi)
  • dont-touch (nevstupuj ostatným do viazania, pokiaľ ťa o to nepožiadajú)

Lektori

Roman

Roman

Roman sa prvý krát oboznámil so shibari v roku 2016, a od konca roka 2018 sa tejto vášni venuje veľmi intenzívne. Preferuje tradičný štýl, suspension na bambus, a okrem iného sa venuje tvorbe jutových lán.
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba

Najbližšie workshopy

Workshop zväzovania pre nováčikov

Workshop zväzovania pre nováčikov

Sobota, 01. júl 2023
Základné úväzy, techniky, bezpečnosť
Viac info

Posledné miesta!

Workshop Flow, emócie a manipulácia

Workshop Flow, emócie a manipulácia

Nedeľa, 02. júl 2023
Workshop Flow, emócie a manipulácia
Viac info