Workshop základov suspension shibari - závesy

Sobota, 27. apr 2024

Event už skončil.

Naučil si sa už základy viazania a chceš postúpiť ďalej k závesom, teda suspension shibari? Potom sa základné závesy naučíš na tomto workshope.

Tento workshop nadväzuje na ktorýkoľvek začiatočnícky workshop. Pre absolvovanie tohto workshop je nevyhnutné ovládať single a double-column úväz, prípadne mať aspoň nejakú skúsenosť s viazaním.

Tohto workshopu je možné sa zúčastniť aj ako jednotlivec v pozícii "Pozorovateľ", bez obmedzenia na úroveň skúseností. Takýto účastník má možnosť pasívne pozorovať priebeh workshopu a oboznámiť sa so všetkými technikami na teoretickej úrovni bez možnosti viazať s partnerom. Cena za účasť je polovičná, oproti cene za pár.

V našom priestore sa nemusíš obávať o stratu súkromia, workshop je v príjemnom a privátnom prostredí s veľkým dôrazom na anonymitu a súkromie.

20200124_204757.jpg

Program workshopu:
 • Bezpečnosť a rizikové miesta na tele, komunikácia
 • Laná
 • Úväz takate-kote detailne
 • Úväz gunslider/monoblok
 • Kotvenie lán a manipulácie
 • Rizikové situácie
 • bonus v prípade dostatku času: futumomo, úväz do závesu za nohy

Pri workshope vzhľadom na rôzne tempo učenia sa účastníkov rátaj prosím s rezervou 1h v jeho trvaní.

Pre koho je workshop určený

Vhodné pre začiatočníkov, alebo mierne pokročilých, ktorí si chcú zopakovať základy pre suspension shibari. Pre účasť na workshope je nevyhnutné dobre ovládať single-column a double-column. Ak máš otázky k úrovni workshopu, ozvi sa nám cez chat eventu na facebooku. Nápoveda pre jednotlivé úrovne v shibari: Úrovne v shibari .

Tohto workshopu je možné sa zúčastniť aj ako jednotlivec v pozícii "Pozorovateľ", bez obmedzenia na úroveň skúseností. Takýto účastník má možnosť pasívne pozorovať priebeh workshopu a oboznámiť sa so všetkými technikami na teoretickej úrovni bez možnosti viazať s partnerom.

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Cieľom workshopu je ťa naučiť bezpečne hrudný úväz zvaný takate-kote, úväz okolo pása a bezpečne ich pripraviť na čiastočný alebo úplný záves. Naučíš sa základné bezpečnostné pravidlá, ako pracovať s váhou a techniky kotvenia lán. Po absolvovaní workshopu budeš vedieť samostatne rozvíjať suspension shibari a poznávať signály pre predchádzanie problémov.

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené tak, aby bolo možné viazať aj na zemi. K dispozícii sú tiež závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprcha, kuchynka, bezpečnostné vybavenie a lekárnička. Do priestoru nie je voľný prístup verejnosti, ani nieje do neho vidieť z ulice (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

Pozri si ako to vyzerá v priestore na youtube, alebo v reportáži TV Markíza.
Screenshot from 2020-06-06 17-29-04.png

7-8 jutových, alebo konopných lan s dĺžkou približne 8m, hrúbky 5-6mm určené na shibari. Na tejto úrovni workshopu sa očakáva, že účastník má svoje vlastné laná, a preto dojo zväčša laná nezapožičiava na mieste. Ak, tak len v obmedzenom množstve, teda pre všetkých účastníkov dohromady max 10ks. Na zapožičanie alebo kúpu sa pýtaj v dostatočnom predstihu vopred, aby sa nestalo že nebudeš mať s čím viazať!. Ak si nie si istý ohľadom lán, alebo sa chceš spýtať na dostupnosť, kontaktuj nás. Ak si "Pozorovateľ", nepotrebuješ žiadne laná.

Karabíny alebo kruh (je možné zapožičať i kúpiť), nevyhnutnosťou je mať bezpečnostné nožničky (v obmedzenom množstve je možné zakúpiť v dojo)

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie (v uzavretej nádobe), alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj jedna 30min prestávka, a ďalšie kratšie podľa potreby)

Prípadne si prečítajte, čo si vziať na workshop .

Najvhodnejšie je priliehavé oblečenie (legíny, obtiahnuté tričká, atp...), spodné prádlo bez pevných výstuží, čiastočná nahota viazaní nie je problém (odhalená hruď)

20200521_210648.jpg

hand-rope-black-and-white-woman-female-leg-603903-pxhere.com.jpg

 • SSC (safe, sense, consent) - všetko čo robíš vyžaduje súhlas tvojho partnera
 • no-foto, no-video (ak chceš fotiť detail vlastného viazania, je potrebné na toto pred začiatkom workshopu upozorniť)
 • partial-nudity (topless je pre viazanie v poriadku, maj na sebe však aspoň dolný diel spodného prádla)
 • stop-voice-loud (neruš prosím ostatných hlasnými prejavmi)
 • dont-touch (nevstupuj ostatným do viazania, pokiaľ ťa o to nepožiadajú)

Lektori

Roman

Roman

Roman sa prvý krát oboznámil so shibari v roku 2016, a od konca roka 2018 sa tejto vášni venuje veľmi intenzívne. Preferuje tradičný štýl, suspension na bambus, a okrem iného sa venuje tvorbe jutových lán.
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba