Workshop zväzovania pre nováčikov

Sobota, 07. okt 2023

Event už skončil.

Fascinuje ťa estetika japonského bondage, alebo vzrušuje predstava podmanenia si svojho partnera bezpečne a príjemne pomocou lán? Potom je tento praktický workshop určený priamo pre teba!

Budeš mať zároveň priležitosť zoznámiť sa s ľudmi rovnakými ako ty, ktorých zaujíma táto téma, ale nemajú s ňou veľa skúseností.

Nemusíš sa obávať o stratu súkromia. Workshop sa koná v príjemnom a privátnom prostredí. Akcia je výborným základom pre pokračovanie na ďalších workshopoch, ktoré sa budú venovať náročnejším viazaniam.

Program:

 • Čo je vlastne shibari, čo vám môže ponúknuť, prečo ľudia viažu
 • Laná a emócie, práca s partnerom
 • Bezpečnosť, rizikové aplikácie, rozpoznávanie a komunikácia
 • Single column (viac variánt, ruky, nohy) prestávka
 • Double column (ruky, nohy k sebe)
 • Spájanie lán
 • Strappado (úväz rúk)
 • Futomomo (viazanie nôh)
 • Bonus (pokiaľ vyjde čas pri šikovných účastníkoch): erotické viazanie basket tie, viazanie vlasov

Po tomto workshope môžeš pokračovať workshopom konaným nasledovný deň pod názvom "Workshop Flow, emócie a manipulácia"

Pre koho je workshop určený

Nováčikovia a začiatočníci, aj takí ktorí nemajú partnera aby si vyskúšali viazanie. Na našom workshope si budeš môcť vyskúšať a naučiť sa základy viazania shibari tak, aby si ho potom mohol ďalej rozvíjať. Pre tých ktorí nemajú partnera, vám ho nájdeme ešte pred konaním akcie podľa vyplnených informácií v registrácii (ak je tak v registračnom formulári umožnené).

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Cieľom je ťa naučiť bezpečne viazať, poznať laná a prácu s partnerom. Naučíš sa základné a mierne pokročilé viazania, aby si sa vedel rozvíjať, pracovať s telom a cítiť sa pohodlne a bezpečne. Zároveň zistíš či je viazanie pre teba a tvojho partnera to pravé.

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené tak, aby bolo možné viazať aj na zemi. K dispozícii sú tiež závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprcha, kuchynka, bezpečnostné vybavenie a lekárnička. Do priestoru nie je voľný prístup verejnosti, ani nieje do neho vidieť z ulice (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

Pozri si ako to vyzerá v priestore na youtube, alebo v reportáži TV Markíza.
Screenshot from 2020-06-06 17-29-04.png

1-2 jutové, alebo konopné laná s dĺžkou približne 8m, hrúbky 6mm určené na shibari (laná bude možné zapožičať na mieste, prípadne si ich aj zakúpiť pred a po workshope). Ak si si nie istý, alebo sa chceš spýtať na dostupnosť, kontaktuj nás.

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie z uzavretej nádoby, alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj prestávka)

Prípadne si prečítajte, čo si vziať na workshop.

Pohodlné oblečenie, pre viazaného partnera je najvhodnejšie pohodlné športové oblečenie  (legíny, obtiahnuté tričká, atp…).

 • no-foto (ak chceš fotiť vlastné viazanie, je potrebné na toto pred začiatkom workshopu upozorniť)
 • no-nudity

Lektori

Roman

Roman

Roman sa prvý krát oboznámil so shibari v roku 2016, a od konca roka 2018 sa tejto vášni venuje veľmi intenzívne. Preferuje tradičný štýl, suspension na bambus, a okrem iného sa venuje tvorbe jutových lán.
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba