Workshop hrudných úväzov - takate-kote, príprava na záves

Sobota, 01. jún 2019

Event už skončil.

Fascinuje vás estetika japonského bondage, alebo vzrušuje predstava podmanenia si svojho partnera bezpečne a príjemne pomocou lán? Potom je tento cyklus našich workshopov určený priamo pre vás. Či už sa chcete prepracovať k adrenalínovým závesom pod kruhom, alebo len ozvláštniť váš intímny život, je dobrou cestou naučiť sa to práve na našom workshope hrudných úväzov.

Nestihli ste náš prvý workshop, alebo sa chcete posunúť ďalej? Tento workshop odporúčame absolvovať predtým než začnete riešiť závesy na kruh alebo bambus.

V našom priestore sa nemusíte obávať o stratu súkromia, workshop je v príjemnom a privátnom prostredí s veľkým dôrazom na anonymitu.

Na workshop budú nadväzovať ďalšie témy, ktoré sa budú venovať náročnejším viazaniam so závesmi a priamo nadväzuje na "Základné úväzy, techniky, bezpečnosť".

Program workshopu:

  • Zopakovanie správneho viazania single column tie a double column tie (ruky), spájanie lán
  • Bezpečnosť, rizikové aplikácie hrudného úväzu, rizikové oblasti
  • Teória a použitie hrudných úväzov, rozdiely medzi viazaním mužov a žien
  • Praktické viazanie - jednoduché dvojlanové takate-kote, teória zaťaženia pri závesoch
  • prestávka 30 min
  • Praktické viazanie - trojlanové takate-kote a varianty
  • Voľné viazanie
Pre koho je workshop určený

Začiatočníci a mierne pokročilí - páry, ktoré majú nejaké skúsenosti s viazaním, alebo sa zúčastnili nášho predchádzajúceho worskhopu "Základné úväzy, techniky, bezpečnosť". Pre účasť na workshope je dobré ovládať aspoň single-column a double-column, pre nováčikov, ktorí ešte neviazali ich v krátkosti zopakujeme na začiatku workshopu. Ak máte otázky k úrovni workshopu, ozvite sa nám cez chat eventu na facebooku.

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Môžete sa prihlásiť aj ako jednotlivec, partnera na viazanie si však musíte vyriešiť napríklad v diskusii pod týmto eventom ešte pred účasťou, lebo pri viazaniach nebudete mať ako trénovať bez partnera.

Cieľom workshopu je vás naučiť bezpečne viazať hrudný úväz zvaný takate-kote a jeho varianty. Naučíte sa základné a pokročilejšie viazania, ich estetiku a význam pre využitie pri závesoch, alebo znehybňovaní. Budete sa vedieť rozvíjať, pracovať s telom a cítiť sa pohodlne a bezpečne.

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené aby bolo možné viazať aj na zemi, k dispozícii sú závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprchu, kuchynku. Do priestoru nie je voľný prístup, ani vidieť (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

3-4 jutové, alebo konopné laná s dĺžkou približne 8m, hrúbky 5-6mm určené na shibari (laná bude možné zapožičať na mieste, prípadne si ich aj zakúpiť pred a po workshope). Ak si nie ste istí, alebo sa chcete spýtať na dostupnosť, kontaktujte nás.

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie (v uzavretej nádobe), alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj krátka 30 min prestávka)

Pohodlné oblečenie. Pre viazaného partnera je najvhodnejšie pohodlné športové oblečenie (legíny, obtiahnuté tričká, atp…)

  • no-foto (ak chcete fotiť vlastné viazanie, je potrebné na toto vopred pred začiatkom workshopu upozorniť),
  • no-full-nudity

Lektori

Lusa

Lusa

Lusa sa shibari venuje už asi 6 rokov. Začínala ako rope model, čím tejto vášni plne prepadla. Časom začala sama aktívne viazať. Zorganizovala už viacero shibari workshopov na Slovensku a snaží sa priniesť shibari do povedomia ľudí. Špecializuje sa na viazanie mužov. Shibari vníma na rozhraní krásneho umenia, meditácie a BDSM praktiky.
Roman

Roman

Roman sa prvý krát oboznámil so shibari v roku 2016, a od konca roka 2018 sa tejto vášni venuje veľmi intenzívne. Preferuje tradičný štýl, suspension na bambus, a okrem iného sa venuje tvorbe jutových lán.
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba