Workshop zväzovania pre nováčikov

Fascinuje váš estetika japonského bondage, alebo vzrušuje predstava podmanenia si svojho partnera bezpečne a príjemne pomocou lán? Potom je tento praktický workshop určený priamo pre Vás! Zaregistrujte sa ako pár, alebo jednotlivec, a na mieste budete mať možnosť vyškúšať a naučiť sa viazanie v obidvoch rolách.

Budete mať zároveň priležitosť zoznámiť sa s ľudmi rovnakými ako Vy, ktorých zaujíma táto téma, ale nemajú s ňou veľa skúseností.

Nemusíte sa obávať o stratu súkromia. Workshop sa koná v príjemnom a privátnom prostredí. Akcia je výborným základom pre pokračovanie na ďalších workshopoch, ktoré sa budú venovať náročnejším viazaniam.

Program:

 • Čo je vlastne shibari, čo vám môže ponúknuť, prečo ľudia viažu
 • Laná a emócie, práca s partnerom
 • Bezpečnosť, rizikové aplikácie, rozpoznávanie a komunikácia
 • Single column (viac variánt, ruky, nohy) prestávka
 • Double column (ruky, nohy k sebe)
 • Spájanie lán
 • Strappado (úväz rúk)
 • Futomomo (viazanie nôh)
 • Bonus (pokiaľ vyjde čas pri šikovných účastníkoch): erotické viazanie basket tie
Pre koho je workshop určený

Nováčikovia a začiatočníci, aj takí ktorí nemajú partnera aby si vyskúšali viazanie. Na našom workshope si budete môcť vyskúšať a naučiť sa základy viazania shibari tak, aby ste ho potom mohli ďalej rozvíjať. Pre tých ktorí nemajú partnera, Vám ho nájdeme ešte pred konaním akcie podľa vyplnených informácií v registrácii.

Každému sa budeme podľa potreby individuálne venovať a pomáhať v učení.

Cieľom je vás naučiť bezpečne viazať, poznať laná a prácu s partnerom. Naučíte sa základné a mierne pokročilé viazania, aby ste sa vedeli rozvíjať, pracovať s telom a cítiť sa pohodlne a bezpečne. Zároveň zistíte či je viazanie pre Vás a aké to je viazať s novým partnerom, prípadne vyskúšať partnerov rôznych (len ak budete mať chuť a záujem).

Priestor je prispôsobený na skupinové aktivity, podlahy sú upravené tak, aby bolo možné viazať aj na zemi. K dispozícii sú tiež závesné body na suspension shibari, prezliekáreň, sprcha, kuchynka, bezpečnostné vybavenie a lekárnička. Do priestoru nie je voľný prístup verejnosti, ani nieje do neho vidieť z ulice (má ale prístup prirodzeného svetla a vetrania), a garantuje dostatočnú úroveň intimity a anonymity.

Pozri si ako to vyzerá v priestore na youtube, alebo v reportáži TV Markíza.
Screenshot from 2020-06-06 17-29-04.png

1-2 jutové, alebo konopné laná s dĺžkou približne 8m, hrúbky 6mm určené na shibari (laná bude možné zapožičať na mieste, prípadne si ich aj zakúpiť pred a po workshope). Ak si nie ste istí, alebo sa chcete spýtať na dostupnosť, kontaktujte nás.

Cvičebnú podložku/karimatku/deku, niečo na pitie z uzavretej nádoby, alebo občerstvenie (počas workshopu bude aj prestávka)

Prípadne si prečítajte, čo si vziať na workshop.

Pohodlné oblečenie, pre viazaného partnera je najvhodnejšie pohodlné športové oblečenie  (legíny, obtiahnuté tričká, atp…).

 • no-foto (ak chcete fotiť vlastné viazanie, je potrebné na toto pred začiatkom workshopu upozorniť)
 • no-nudity
Adresa:

priestory Creative Labyrinth, Šustekova 49, Bratislava

Email:

dojo@shibaridojo.sk

Nájdite nás na Facebooku:

https://facebook.com/shibaridojoba

Najbližšie workshopy

Workshop základov suspension shibari - závesy

Workshop základov suspension shibari - závesy

Sobota, 27. apr 2024
Workshop základov suspension shibari - závesy
Viac info